بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات
بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات
هدیه-تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی کسب و کارهای کوچک

در جوامع امروزی دنیا به سمتی پیش می رود که تنها مشاغل و تجارت ها به کسب و کار های بزرگ محدود نمی شود. در حال حاضر کسب و کار ها و مشاغل کوچک بخش اصلی اقتصاد جهان را تشکیل می دهند و این امر خصوصا در قطب های اقتصادی دنیا مانند آمریکا محسوس است. تجارت های کوچک در آمریکا بخش ستون فقرات اقتصاد این غول اقتصادی را تشکیل می دهند.

از طرف دیگر رقابتی همه جانبه میان کسب وکار ها در جریان است. از سویی رقابتی که میان کسب و کار های بزرگ جریان دارد و از طرفی نیز رقابت میان تجارت های کوچک با خودشان و حتی در برخی زمینه ها با مشاغل بزرگ تر نیز در جریان است.

این مشاغل کوچک با تعداد محدودی از نیروی کار فعال هستند و در رویکرد های اقتصادی روز دنیا بسیار حائز اهمیت هستند. اما با این حال، همه این مشاغل به صورت دائمی باقی نمی مانند و بسیاری از آن ها در پنج سال اول فعالیت خود از بازار خارج می شوند.

یکی از موارد عمده تاثیر گذار روی عملکرد این مشاغل، تاثیر دنیای آنلاین روی رویکرد های کسب و کار های مختلف است. خصوصا که بسیاری از کسب و کار ها در حال حاضر تنها در دنیای آنلاین فعال هستند و همین امر نیز رقابت را سخت تر کرده است.

مشاغل کوچک همیشه برای موفق شدن و بقا باید بتوانند تعامل مثبتی را با مشتریان خود داشته باشند و از طریق های مختلفی با آن ها در ارتباط بمانند. آن ها باید بتوانند با ارائه برخی خدمات منحصر به فرد به مشتریان شان، در ذهن آن ها باقی بمانند.

برگ برنده بسیاری از تجارت ها، چه کوچک و چه بزرگ استفاده از کمپین های تبلیغاتی و رویکرد های بازاریابی برای جلب نظر مشتریان است. استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان هدیه برای جذب مشتری یکی از اصلی ترین رویکرد های موثر بسیاری از این کسب و کار ها است.

با این حال یکی از عمده موانعی که بر سر راه کسب و کار های مختلف، خصوصا مشاغل کوچک وجود دارد، میزان بودجه اختصاص یافته برای فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی آن ها است. در نتیجه به منظور داشتن تبلیغاتی کارامد، باید بودجه ای مناسب را برای این منظور در نظر بگیرند.

مشاغل کوچک اما چگونه می توانند با توجه به ابعاد تجارت شان و میزان سود و بازدهی که دارند به بهترین و مقرون به صرفه ترین شکل ممکن فعالیت های تبلیغاتی خود را پیش ببرند؟ در نتیجه اطلاع داشتن از یک سری محصولات و هدایایی مناسب برای تبلیغات می تواند مفید باشد.

در انتخاب یک محصول تبلیغاتی در درجه اول باید میزان استفاده و کاربرد آن برای مشتریان را در نظر گرفت. این قدم اول در انتخاب محصولات تبلیغاتی است. در ادامه مقرون به صرفه بودن یک محصول مطرح می شود. در ادامه برخی از بهترین محصولات و هدایای تبلیغاتی را برای کسب و کار های کوچک معرفی می کنیم.

این موارد جز محصولات و کالا هایی هستند که در عین مقرون به صرفه بودن برای مشاغل کوچک، تا حدود زیادی برای مشتریان نیز کاربردی بوده و آن ها از دریافت این هدایای پر استفاده به صورت رایگان خشنود خواهند شد.

تقویم-تبلیغاتی

تقویم تبلیغاتی

در شروع فصل جدید می توانید با هدیه دادن یک تقویم تبلیغاتی رایگان به مشتریان تان تا حدود زیادی نیاز آن ها را پاسخ گو باشید. افراد به صورت متداول از تقویم ها استفاده زیادی می کنند و معمولا آن ها را روی میز کار خود قرار داده یا روی دیوار آویزان می کنند. اما آن ها چندان تمایلی برای پرداخت هزینه برای این محصولات ندارند و ترجیح می دهند رایگان آن ها را در اختیار داشته باشند.

این تقویم ها مدام در معرض دید و استفاده هستند، در نتیجه با داشتن نام کسب و کار شما دائما شما را در ذهن مشتریان تان می آورد. برای این تقویم ها سعی کنید از تم های مخصوصی استفاده کنید و موضوعاتی که در آن به تصویر کشیده می شود را تا حدود زیادی جذاب انتخاب کنید.

برای مثال برخی از آن ها با به همراه داشتن برخی مناظر زیبا یا حتی نمایش تصاویری از مناظر زیبا و منحصر به فرد مشهور جهان، جذابیت بیش تری برای مشتریان خواهند داشت. در انتخاب تصاویر و مناظر نشان داده شده در تقویم، طیف مشتریان تان را در نظر بگیرید و بر همین اساس آن ها را انتخاب کنید. برای مثال به عنوان یک آژانس مسافرتی، مشتریان هدف شما از مشاهده تصاویر دیدنی جهان و مقاصد توریستی لذت می برند.

ساک دستی

ساک های دستی خرید

امروزه بیش تر افراد در زمان خرید و حضور در فروشگاه ها و مراکز خرید، از ساک های دستی خرید به خصوص شان استفاده می کنند. این ساک های دستی که معمولا از نوع آیتم های تبلیغاتی هستند، در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و از آن جایی که در مکان های عمومی و متعددی در معرض دید عموم قرار می گیرند، بهترین راهکار تبلیغاتی برای نمایش نام برند شما هستند.

این ساک های دستی تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه هستند و با استفاده از آن ها با حک کردن نام کسب و کار تان، به آسانی در سرتاسر شهر نام خود را در معرض نمایش قرار می دهید. از همه مهم تر این که مشتریان شما از این ساک های دستی استفاده های زیادی می کنند.

حوله های حمام

شاید زیاد متداول نباشد، اما حوله های کوچک و مسافرتی حمام یکی از پر کاربرد ترین محصولاتی است که هر فردی به آن نیاز دارد و از آن استفاده می کند. این حوله ها از لحاظ هزینه ای بسیار مقرون به صرفه ترین هستند. با حک کردن نام کسب و کار خود روی این حوله ها، می توانید از آن به عنوان یک آیتم تبلیغاتی پر کاربرد استفاده کنید.

یک مزیت عمده ای که این حوله ها دارند این است که معمولا چاپ های صورت گرفته روی آن ها به صورت دائمی باقی خواهند ماند و در نتیجه نام برند تجاری شما تا زمانی که فرد از این حوله ها استفاده می کند، همراه او خواهد ماند.

این حوله ها در مکان های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال آن ها گزینه خوبی برای استفاده در باشگاه های ورزشی، سالن ها، استخر ها و حتی کنار ساحل هستند. در نتیجه باز هم با استفاده از یک محصول مقرون به صرفه و کاربردی، به صورت گسترده نام شما در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

فلش-مموری-تبلیغاتی

فلش مموری های تبلیغاتی

این روز ها تقریبا هر فردی یک کامپیوتر خانگی یا یک لپ تاپ شخصی در خانه یا محل کار خود دارد. فلش مموری ها از جمله لوازم جانبی کامپیوتر محسوب می شوند که این روز ها در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار پر طرفدار هستند.

این محصولات کوچک و کاربردی، برای ذخیره عکس و فیلم، ذخیره کردن اسناد و اطلاعات مهم و از همه مهم ترین نقل و انتقالات و جا به جا کردن داده های کاربردی روزانه بسیار مفید و کاربردی هستند. در نتیجه می توانید با هدف تبلیغات کسب و کار تان از این محصولات پر طرفدار استفاده کنید.

محصولات بازی و سرگرمی ساده تبلیغاتی

یکی از ایده های جذاب برای تبلیغات و بازاریابی برند ها، خصوصا کسب و کار های کوچکی که به دنبال جذب مشتری و به دست آوردن جایگاه خود در دنیای تجارت و کسب و کار هستند، استفاده از محصولاتی سرگرم کننده همچون اسباب بازی های ساده و بازی های فکری است.

محصولاتی مانند پازل های تبلیغاتی، کیوب های بازی، لگو ها و هر بازی فکری و ساده ای که برای سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند با اهداف بازاریابی و تبلیغات شما سازگار باشند. برای مثال، یک پازل تبلیغاتی با نمایش چیزی مربوط به کسب و کار شما می تواند به خوبی به عنوان یک آیتم تبلیغاتی اهداف بازاریابی شما را دنبال کند.

جاکلیدی-تبلیغاتی

جا کلیدی های متنوع تبلیغاتی

جا کلیدی ها جز محصولات ساده و در عین حال پر استفاده و پر طرفدار دسته بندی می شوند. آن ها برای همه گروه های سنی و افرادی در موقعیت های مختلف قابل استفاده هستند. برای حمل کلید های ماشین، خانه و حتی محل کار، این جا کلیدی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این جا کلیدی ها می توانند در طرح های بسیار متنوعی تولید شوند. برای مثال اگر هدف کودکان باشند می توان آن ها را در طرح های رنگارنگ و عروسکی تولید کرد. با قرار دادن و چاپ کردن آرم تجاری خود روی این جا کلیدی ها، از آن ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی پر استفاده و جذاب استفاده کنید.

مگنت های تبلیغاتی

مکنت ها درخانه و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند و از آن ها معمولا برای نگهداری یک کاغذ یادداشت استفاده می شود. برای مثال، معمولا آن ها را روی درب یخچال نصب می کنند و کاغذ های یادداشت مربوط به برنامه های روزانه از طریق آن ها نگه داشته می شوند. این محصولات نیز از جمله موارد پر کاربردی هستند که می توان با چاپ نام و آرم مربوط به کسب و کار مورد نظر با هدف بازاریابی و تبلیغات از آن استفاده کرد.

خودکار-تبلیغاتی

استفاده از قلم و خودکار های تبلیغاتی

خودکار و قلم ها یکی از محصولات پر کاربرد و محبوب تبلیغاتی هستند که مدت هاست کسب و کار های مختلف، حتی تجارت های بزرگ از آن برای بازاریابی و به عنوان یک آیتم تبلیغاتی استفاده می کنند. آن ها در مکان ها و موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و افراد آن ها را در خانه، محل کار، ماشین، کیف دستی و حتی در جیب شان قرار داده و استفاده می کنند.

استفاده از نمونه محصولات مربوط به یک کسب و کار برای تبلیغات

یکی از موفق ترین روش ها برای بازاریابی یک محصول و تبلیغاتی پر بازده، استفاده از نمونه هایی از آن محصول به عنوان نمونه رایگان است. این روش تا حدود زیادی نسبت به دیگر هدایای تبلیغاتی موثر است، چرا که با ارائه یک نمونه عالی از محصولات تان به صورت رایگان، مشتریان خود را برای خرید مجدد این محصول و محصولات مشابه خود ترغیب می کنید.

برای نمونه اگر کسب و کار کوچک شما در زمینه تولید و فروش محصولات غذایی و خوراکی فعالیت دارد، ارائه یک نمونه کوچک از محصولات تان به مشتریان می تواند تاثیر بالایی در جذب آن ها به سمت شما داشته باشد. از طرفی در صورتی که کسب و کار شما در زمینه ارائه سرویس های خاصی فعالیت دارد، می توانید با برگزاری یک جلسه رایگان و مشاوره ای در خصوص خدماتی که ارائه می دهید، مشتریان را برای بازگشت به سمت کسب و کارتان ترغیب نمایید.

بطری های آب چند بار مصرف یا شیکر های مناسب باشگاه

این محصولات کاربردی از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه بوده و در عین حال طرفداران زیادی نیز دارد. کاربردی بودن آن ها خصوصا زمانی که طیف سنی مشتریان شما را جوانان تشکیل دهند، بیش تر نمایان خواهد شد. با چاپ لوگوی مخصوص به کسب و کار خود یا حک کردن نام تجاری مخصوص تان روی این شیشه ها، در مکان های عمومی و ورزشی همراه مشتریان خود بمانید.

این آیتم تبلیغاتی خصوصا برای آن دسته از کسب و کار های کوچکی مناسب است که در زمینه تولید و فروش محصولات ورزشی یا حتی ارائه خدمات ورزشی فعالیت دارند، بسیار مناسب می باشد. شیکر های تبلیغاتی به عنوان هدیه تبلیغاتی یک برند، همیشه موجب خشنود شدن افراد دوستدار ورزش و ورزشکار خواهد شد.

استفاده از توپ های ضد استرس

این آیتم ها از آن دسته محصولات سرگرم کننده و جذابی هستند که به افراد در موقعیت های مختلف برای آرام شدن و از بین بردن استرس کمک خواهد کرد. این محصولات به همراه اسپینر ها، از جمله وسایل کوچک و جالبی هستند که با در برداشتن نام تجاری شما می توانند به عنوان هدیه ای سرگرم کننده به مشتریان تان داده شوند.

هدیه-تبلیغاتی-ویژه

برای انتخاب هدایای تبلیغاتی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

انتخاب و تعیین نوع محصولی که می خواهید از آن برای هدیه تبلیغاتی استفاده کنید اهمیت زیادی در روند تبلیغات و فروش شما خواهد داشت. از همه مهم تر این که این فروش و بازده مناسب است که می تواند بقای کسب و کار های کوچک را تضمین کند.

در نتیجه زمانی که به دنبال انتخاب یک آیتم تبلیغاتی هستید، سعی کنید موارد زیادی را در نظر بگیرید و در درجه اول نیز به نوع کسب و کار خود دقت داشته باشید. این که محصولی که از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می کنید، تا حدود زیادی به کسب و کار شما مربوط شود، در روند جذب مشتریان شما تاثیر بالایی خواهد داشت.

نزدیک بودن محصولاتی که از آن ها برای هدایای تبلیغاتی استفاده می کنید به نوع کسب و کار تان، به نوبه خود باعث می شود که شما این محصولات را متناسب و نزدیک با نوع مشتریان تان نیز انتخاب کنید، چرا که مشتریان شما در واقع به دنبال محصولاتی هستند که توسط برند شما ارائه می شوند.

 برای مثال در صورتی که کار شما در زمینه محصولات ورزشی است، قطعا بیش تر افرادی که مشتری شما خواهند بود افرادی ورزشکار و طرفدار ورزش هستند. در نتیجه ارائه هدایای تبلیغاتی مربوط به ورزش می تواند تاثیر بسزایی در جلب نظر مشتریان داشته باشد.

در نهایت نیز این نکته را در نظر بگیرید که همیشه انتخاب یک محصول گران قیمت نمی تواند تضمین کننده سود و موفقیت شما باشد، خصوصا که گام های تبلیغاتی شما باید با نوع و اندازه کسب و کاری که دارید نیز هماهنگ و متناسب باشد. چرا که مقرون به صرفه بودن محصولاتی که از آن برای هدایای تبلیغاتی استفاده می کنید نیز تا حدود بسیار زیادی در میزان سود و بازدهی کسب و کار تان و بقای آن در بازار پر رقابت امروزی اهمیت دارد.

حتی اگر این قابلیت را ندارید که هدایای تبلیغاتی خود را به صورت گسترده میان طیف وسیعی از مشتریان خود توزیع کنید، می توانید از طریق کمپین های تبلیغاتی مجازی که می توانید برگزار کنید، به صورت رندوم و از طریق قرعه کشی هدایای خود به برخی از مشتریان تان این آیتم های تبلیغاتی را ارائه دهید.

این موارد ارائه شده در این مقاله تنها تعداد محدودی از محصولاتی بودند که می توانستید از آن ها برای برنامه های تبلیغاتی خود بهره ببرید. ایده های بسیار بیش تری نیز در این خصوص وجود دارد که می تواند به شما برای انتخاب بهترین ایده و بهترین محصول تبلیغاتی کمک زیادی کند، به نحوی که با ماهیت کسب و کار تان نیز همخوانی لازم را داشته باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *