بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات
بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات
تولید-ساک-های-دستی

راهنمای کامل تولید ساک های دستی

راهنمای کامل تولید ساک های دستی

در سال های اخیر کیسه های حمل و نقل چند بار مصرف به دلیل تطبیق پذیری ساده و سهولت استفاده به لوازم جانبی کامل و کاربردی تبدیل شده اند و افراد بسیاری از آن ها برای منظور های مختلف استفاده می کنند.

این کیسه های کاربردی هم می توانند در فرم های شخصی تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرند که به نوعی نمایان گر سلیقه شخص شما خواهد بود و هم این که در تعداد انبوه با داشتن مارک های تجاری به خصوصی معرف یک برند تجاری باشند و وظیفه تبلیغات و بازاریابی را بر عهده داشته باشند.

کیف های دستی می توانند نشان دهند که فرد مصرف کننده آن چه یک شخص باشد و چه یک برند تجاری و مشتریان آن، تا چه اندازه دوست دار محیط زیست بوده و با استفاده از آن ها شرکت ها نشان می دهند که به سلامت، علاقه و نیاز مشتریان خود تا چه اندازه آگاه هستند.

این ساک ها را می توان هر آن طور که در نظر دارید طراحی کنید و مورد استفاده قرار دهید. بسته به نوع نیاز این کیف های دستی و کاربردی را می توان در سایز و اندازه های متفاوتی با استفاده از متریال متفاوت تولید کرد که می تواند رنج وسیعی از نیاز ها و سلیقه ها را پوشش دهد.

در ادامه مطالبی را که شاید در ارتباط با کیسه های دستی نیاز است بدانید را مورد بحث قرار م یدهیم و در خصوص تاریخچه و تولید آن ها صحبت خواهیم کرد. همچنین به شما خواهیم گفت که چطور می توانید خودتان یک ساک دستی را درست کنید.

تولید-ساک-های-دستی-1

تاریخچه تولید و استفاده از ساک های دستی

ساک دستی های کاربردی برای نخستین بار در قرن هفدهم اختراع و تولید شدند. اما اصطلاح Tote که به معنای حمل کردن بود تا اوایل دهه 1900 هنوز مفهوم امروزی را پیدا نکرده بود و رواج کنونی را نداشت. خصوصا این ساک های مناسب حمل و نگهداری در ایالات متحده تا سال 1944 رواج چندانی نداشت.

در آن سال ها بود که برای نخستین بار یکی از شرکت های بزرگ پوشاک، این ساک ها را با نماد مخصوص به خود منتشر کردند و در آن دوره این ساک ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردند. این ساک ها در اصل خود برای قایقرانان و سفر های دریایی مورد استفاده قرار می گرفتند. این کیسه های تولید شده با نماد Boat Bag در اصل برای حمل و جا به جایی یخ ها در طول سفر های دریایی تولید شده بود و مورد استفاده قرار می گرفت.

نمونه های اولیه این ساک دستی های مناسب حمل و نقل از جنس برزنت با دوام بود. این پارچه ها با توجه به بافت و ساختاری که داشت در طول زمان هنوز هم برای تولید این دسته از ساک ها مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه های برزنتی، در واقع همان تور های مورد استفاده در ماهیگیری هستند.

اما محبوبیت اصلی و رواج کیسه های دستی مناسب حمل کالا ها در اجتماع با تولید آن ها توسط این شرکت تولید پوشاک نبود، گرچه که تولیدات آن ها کمک زیادی در این زمینه کرد. با این حال اما ورود اصلی آن ها به جامعه و افزایش محبوبیت و کاربرد شان به سال های دهه 1950 بر می گردد.

در واقع در این دوره، این زنان خانه دار بودند که با استفاده از آن ها در بازار و برای خرید، کاربرد این ساک های دستی را نشان دادند. آن ها برای حمل وسایل و هر آن چه که مورد نیاز آن ها بود استفاده می کردند و لوازم ضروری خود را نیز در زمان خرید به کمک این ساک دستی ها حمل و جا به جا می کردند.

در ادامه استفاده و کاربرد این کیف های دستی افزایش یافت و کم کم برند های مختلفی شروع به تولید آن ها با نام برند تجاری خودشان کردند. برای مثال این کیف های دستی زمانی که یک کتابفروشی بزرگ و معروف در نیویورک از آن ها با نام خود استفاده کرد، معروف شد.

امروزه در حال حاضر در جهان نمونه های بسیار متنوعی از این ساک ها خصوصا نمونه های سازگار با محیط زیست آن ها تولید می شود و توسط شرکت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه تصاویر، عکس ها و آرم های مخصوص برند های تجاری روی آن ها چاپ می شوند و استفاده از آن ها نیز رو به افزایش است.

علاوه بر این، این امکان نیز وجود دارد که این ساک دستی های کاربردی را با توجه به طرح و سلیقه شخصی نیز چاپ و تولید کرد و آن را همان طور که مورد نظر است، سفارش داد. در همین زمینه گروه های مختلفی این دسته از سفارشات را قبول می کنند که یکی از گروه های فعال در این زمینه، گروه تولید ساک های دستی بگیران است.

تولید-ساک-های-دستی-2

تولید انواع ساک دستی

همان طور که می دانید یک ساک دستی، کیسه یا کیفی بزرگ و جا دار است که برای حمل، نگهداری و جا به جایی وسایل متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب است. این ساک ها به طرز ساده ای دوخت می شوند و در تولید معمولا از درز ها و گیره های چندانی استفاده نمی شود.

این ساک ها را می توان از چندین نوع متریال اولیه متفاوت تولید کرد. این متریال اولیه بر اساس نوع نیاز و استحکامی که از این ساک ها انتظار می رود، انتخاب می شود. برای مثال یکی از این مواد اولیه، کاغذ یا مقوا است که برای مثال انواع ساک دستی های کاغذی را برای شرکت ها برای بسته بندی محصولات شیک شان تولید می کنند.

پارچه های متفاوت نیز برای تولید این کیف دستی های راحت مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت اولیه، از پارچه های برزنتی که در تولید بوم های نقاشی یا تور های ماهیگیری استفاده می شد، برای تولید این کیف های دستی استفاده می کردند.

اما امروزه پارچه های متنوعی برای تولید ساک های پارچه ای دستی مورد استفاده قرار می گیرند. برای نمونه الیاف پنبه ای از جمله متریال اولیه و پر کاربردی است که برای تولید انواع با دوام و زیبای این ساک دستی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کتان، کنف و پلی استر دیگر الیافی هستند که می توان از آن ها برای تولید ساک های دستی استفاده کرد. نمونه های متفاوت ضد آب نیز از این ساک ها در دسترس هستند که از لایه های مخصوصی در تولید آن ها استفاده شده است که به آن ها خاصیت ضد آب می دهند.

نمونه هایی که از متریال طبیعی تولید شده اند و به عنوان محصولات مناسب و سازگار با محیط زیست هستند، در حال حاضر بسیار پر طرفدار تر هستند که این روز ها به عنوان گزینه ای مناسب رواج یافته است. این محصولات به کاهش زباله های پلاستیکی و ضایعات کمک زیادی می کنند.

تولید-ساک-های-دستی-3

نحوه تولید ساک های دستی

نحوه تولید این ساک ها بسیار ساده است. به نحوی که حتی شاید خود شما نیز بتوانید با ابزار و وسایل های ساده ای در خانه یکی از آن ها را مخصوص به خودتان درست کنید. بعد از تعیین نوع متریال اولیه ساک دستی تان و داشتن چند وسیله ساده همچون قیچی و چسب و نخ و سوزن می توان یک کیف دستی را در خانه تولید کرد.

ساک دستی ها برش های ساده ای دارند. بعد از تعیین سایز مورد نظر و برش دادن کاغذ، پلاستیک و پارچه، می توان به راحتی زوایا و گوشه های آن را به هم وصل کرد تا کیف دستی تولید شود. تفاوت عمده ای که در بین ساک های دستی وجود دارد، نوع دوخت آن ها است.

برخی از آن ها توسط دوخت به هم وصل شده اند و این نمونه ها معمولا استحکام و دوام بیش تری دارند. در مواردی نیز این ساک دستی ها را با چسب به هم متصل می کنند و برخی نیز به عنوان ساک دستی پرسی معرفی می شوند.

برای ساک دستی می توان یک دسته ساده را نیز انتخاب کرد. برخی مواقع این دسته از جنس خود بدنه ساک است، برخی مواقع دیگر نیز از جنس دیگری که دوام و استحکام بیش تری دارد به عنوان دسته استفاده می کنند.

ساک های دستی که دارای طرح و تصویر به خصوصی هستند نیز به اشکال متفاوتی تولید می شوند. این تفاوت را در خصوص ساک های پارچه ای می توان مشاهده کرد. این تصاویر یا روی آن ها حک شده و چاپ می شوند، یا این که برای انداختن طرح مورد نظر روی ساک، از گلدوزی استفاده می شود.

علاوه بر این در برخی مواقع برای ساک دستی ها از یک دگمه یا گیره برای بسته شدن آن نیز استفاده می کنند. این کار زحمت و هزینه زیادی ندارد اما می تواند استفاده و کاربرد آن ها را افزایش دهد و بیش تر کند.

آیا تمامی ساک دستی ها خرید ضد آب هستند؟

پاسخ به این سوال قطعا خیر است. با وجودی که در حال حاضر بیش تر ساک های خریدی که توسط فروشگاه ها برای خرید به مشتریان داده می شود خاصیت ضد آب دارند اما این در خصوص همه آن ها صدق نمی کند و همچنان نیز بسیاری از نمونه های موجود در بازار خاصیت ضد آب ندارند.

دلیل استفاده نکردن از مشخصه ضد آب بودن در تمام نمونه ها، ارزان قیمت تر بودن نمونه هایی است که خاصیت ضد آب ندارند. در نتیجه نمونه های ارزان تر و مناسب تر در بازار معمولا خاصیت ضد آب ندارند. طبیعتا مزیت های ساک دستی های ضد آب بسیار بیش تر از انواع معمولی آن می باشد.

به صورت معمول طول عمر یک ساک دستی چه مدت است؟

به صورت کلی طول عمر و دوام یک ساک دستی به مواردی همچون مواد و متریال استفاده شده در تولید آن، جنس ساک و میزان مرغوبیت آن و وزن و میزان و نوع استفاده از آن ها بستگی دارد. اما به صورت کلی نمونه های با دوام و مستحکم تر آن ها را می توان حتی به مدت یک سال نیز مورد استفاده قرار داد.

به نسبت دوام، نمونه های پلاستیکی و پارچه ای قطعا از انواع ساک دستی کاغذی با دوام تر و مستحکم تر بوده و برای مدت زمان بیش تری می توان از آن ها استفاده کرد. در این میان ساک دستی هایی که از جنس پارچه های برزنتی اولیه هستند(همان الیافی که در بوم های نقاشی یا تور های ماهیگیری استفاده می شد)، نسبت به دیگر نمونه ها دوام و کارایی بیش تری دارند.

سایز-بندی-انواع-ساک-دستی

محبوب ترین سایز های ساک دستی

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، یکی از مواردی که تنوع را در ساک های دستی ایجاد می کند، سایز های متنوع آن ها است. این سایز ها بر اساس میزان استفاده، بیش ترین درخواست و نوع استفاده از آن در نظر گرفته می شود.

در هنگام انتخاب یا سفارش یک ساک دستی، با در نظر گرفتن نوع و زمینه کاربرد آن، اندازه نهایی ساک دستی تعیین می شود. برای مثال اگر یک شرکت برای محصولات خود به عنوان کالایی تبلیغاتی از ساک دستی استفاده می کند، بر اساس نوع کالا و استفاده آن اندازه به خصوصی از ساک را سفارش می دهد. البته بودجه و هزینه را نیز در این خصوص در نظر می گیرد.

در نتیجه حتی اگر برای خودتان قصد تهیه کردن یک ساک دستی برای خرید یا هر استفاده دیگری را دارید، می توانید با در نظر گرفتن نوع استفاده و وسایلی که می خواهید در آن قرار دهید، اندازه و سایز مناسب خود را در بازار بیابید، چرا که هر سایزی که در نظر داشته باشید را می توانید در بازار بیابید.

یکی از سایز های پرکابرد ساک های دستی، نمونه هایی هستند که در سایز بزرگ تولید و عرضه می شوند. سایز آن ها 15 در 22 بوده و به معنای واقعی کلمه آن قدر جا دارند که می توانند تمامی ملزومات روزانه یک نفر را در خود جای دهند.

سایز پر کاربرد و پر طرفدار دیگری که در بازار موجود است، سایز متوسط ساک دستی است. این سایز اندازه ای بین 15 در 16 دارد و به دلیل اندازه و سایز متناسبی که دارد، به نوبه خود بسیار کاربرد دارد. درست است که اندازه آن به قدری نیست که بتوان هر چیزی را در آن جای داد، اما با این حال برای استفاده های گاه به گاه و روزانه بسیار مناسب است.

در نهایت نیز سایز کوچک این ساک های دستی با اندازه ای بین 4 در 12 دارند که اندازه آن ها برای حمل وسایل شخصی بسیار مناسب است و این اندازه نیز طرفداران خود را دارد. البته سایز های موجود از ساک دستی های بازار به این اندازه ها محدود نمی شوند.

شرکت ها و فروشگاه ها خصوصا می توانند بر اساس نیاز و نوع محصولات شان سایز مورد نظر خود را برای تولید سفارش دهند تا ساک های شان بر اساس سلیقه و اندازه ای که خودشان می خواهند تولید شوند. سایت بگیران آماده دریافت سفارش سایز های دلخواه و متفاوت مشتریان می باشد.

در نهایت می بینید که در خصوص این محصولات کاربردی می توان ساعت ها صحبت کرد و اطلاعات بسیار زیادی را در ارتباط با آن ها به دست آورد. ساک های دستی امروزه از وسایل کاربردی است که در هر خانه ای می توان یکی از انواع آن ها را یافت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *