بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات

کاربرد ساک دستی

وبلاگ , دانش تبلیغات

28 آوریل 2020 436 بازدید
بانک اطلاعاتی صنعت چاپ و تبلیغات
کاربردهای-ساک-دستی

کاربرد ساک دستی

کاربرد ساک دستی

روزانه میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا به خرید می روند. بازار ها با انبوهی از خریداران مواجه می شوند که هر کدام برای خرید کالای مورد نیاز خود به بازار آمده اند و گاهی حتی هر کدام در یک زمان چندین خرید متفاوت دارند.

این همه کالا و محصولاتی که توسط مردمان روی کره زمین روزانه خریداری می شوند به نوبه خود به یک کیسه برای نگهداری آن نیاز دارند. پس تصور کنید که روزانه چه تعداد بالایی کیسه های پلاستیکی در جهان مصرف می شود.

مصرف بیش از این کیسه های پلاستیکی در زمان خرید و افزایش روزافزون زباله های پلاستیکی در حال حاضر به یک معظل جهانی تبدیل شده است و می توان گفت که این انبوه زباله های پلاستیکی در کره زمین، سلامت و آینده جهانیان را با خطر نابودی مواجه کرده است.

افزایش آلاینده ها و افزایش زباله های پلاستیکی کره زمین و موجودات آن را با خطر انقراض و نابودی مواجه کرده است و در آینده شاید دیگر این دنیای پلاستیک ها جایی را برای زندگی بشریت باقی نگذارد.

مشکل در همین جا خلاصه نمی شود. تولید این همه کیسه های پلاستیکی با توجه به مشکلات و معظلات اقتصادی در کشور های دنیا، خود نیز به یک مشکل تبدیل شده است و در بسیاری از مواقع هزینه های بالایی را برای فروشندگان به دنبال دارد.

اما یک راه حل ساده می تواند به رفع این مشکلات کمک زیادی کند. استفاده از ساک های دستی ساده و چند بار مصرفی که اغلب شرکت ها و تولیدی ها آن ها را در اختیار مشتریان قرار می دهند. این کیف های دستی چگونه می توانند یک راه حل باشند؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

کاربرد-ساک-دستی-3

تعریف ساک دستی

ساک دستی ها از جمله محصولات پرکاربردی هستند که شرکت ها و فروشگاه های متعددی از آن ها استفاده می کنند و با تولید آن ها از مزیت های بالایی که این محصولات دارند سود می برند. در زبان انگلیسی به این ساک دستی ها  اصطلاحا Totebags  می گویند، که در تعریف این واژه به کیف های بزرگ و بسیار مستحکم اشاره شده است.

این کیف ها تطبیق پذیری بسیار زیادی دارند و همین مشخصه که می توان آن ها را اشکال و با متریال بسیار متفاوت تولید کرد روز به روز بر جذابیت و کارایی های آن می افزاید. امروزه چاشنی مدرن و شیک بودن نیز به برخی از انواع این کیف های دستی اضافه شده است.

این گزینه کاربردی و زیبا که می توان از هر متریالی برای تولید آن ها استفاده کرد، در سایز ها، رنگ ها و اشکال و جنس های متفاوتی تولید می شود و در دسترس هستند و برای منظور های بسیار زیادی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع متفاوت ساک دستی

ساک دستی ها، این کیف های متنوع و کاربردی را می توان از متریال بسیار متفاوتی تولید کرد. آن ها را با توجه به کاربرد و نیاز و از همه مهم تر میزان بودجه و هزینه ای که برای آن ها در نظر گرفته می شود، می توان از جنس های متفاوتی در بازار یافت.

برخی از  انواع این ساک های دستی از جنس کاغذی هستند. کاغذ یک متریال اولیه بسیار مناسب برای تولید این کیف دستی ها است و بسیار مقرون به صرفه بوده و از همه مهم تر یک ماده زیست تجزیه پذیر و با قابلیت بازیافت است.

ساک هایی که برای تولید آن ها از کاغذ استفاده شده است را به راحتی می توان طراحی کرد و از هر عکس، طرح و چاپ و نوشته ای روی آن ها بهره برد. در نتیجه امکان تبلیغات و چاپ برند روی ساک دستی تبلیغاتی بسیار راحت و مقرون به صرفه است.

 شاید به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها از کیف های دستی کاغذی به عنوان ساک دستی تبلیغاتی استفاده می کنند و آن را در نظر می گیرند. البته ساک دستی هایی که از کاغذ تولید شده اند برای هر زمینه ای مورد استفاده قرار نمی گیرند و مناسب نیستند.

دلیل آن هم استقامت پایین تر آن ها نسبت به دیگر انواع ساک دستی ها است که در نتیجه آن طول عمر کم تری نیز دارد. این ساک های کاغذی بسیار حساس هستند و تحمل فشار و سنگین شدن را ندارند. در نتیجه برای حمل و نگهداری محصولات سنگین مناسب نیستند.

اما متریال دیگری نیز علاوه بر کاغذ برای تولید ساک دستی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهم ترین، محکم ترین و پر کاربرد ترین انواع ساک های دستی، انواع پارچه ای آن است. این نمونه های پارچه ای را می توان به عنوان یکی از بهترین نمونه های کیف دستی موجود در بازار در نظر گرفت.

کاربرد-ساک-دستی-1

نمونه های پارچه ای مزیت های بسیار بالایی دارند که نمی توان در خصوص همه آن ها در این جا صحبت کرد. ولی مهم ترین مزیت آن ها، کاربردی بودن بالای آن ها است. چرا که این ساک دستی های پارچه ای با تنوع بالا تولید می شوند و طول عمر بالایی نیز دارند.

این تنوع جنس تولید تعداد بالای آن ها را امکان پذیر کرده است و با توجه به نوع پارچه ای که برای تولید آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، قیمت های متفاوتی را نیز در بر می گیرند که می تواند برای نیاز های متفاوت مناسب باشد.

ساک دستی های پارچه ای در انواع سوزنی، کتانی، پرسی، کرافت و انواع دیگر در دسترس هستند که برای تولید هر کدام از یک نوع متریال اولیه پارچه ای بهره برده شده است. این پارچه ها از آن جایی که اکثرا به جز انواع مصنوعی و سنتتیک آن ها از جمله پلی استری، مواد طبیعی هستند و از لحاط سازگاری با محیط زیست بسیار مناسب هستند.

ساک های پارچه ای بسیار مقاوم اند و استحکام بالایی دارند. می توان از آن ها برای مدت زمان های طولانی بهره برد و برای حمل محصولات و کالاهای متفاوت، حتی وسایل سنگین تر نیز از آن ها استفاده کرد، چرا که استحکام بالای آن ها این ساک ها را برای مصارف طولانی مدت مناسب کرده است.

شرکت های متفاوتی از این ساک دستی ها پارچه ای استفاده می کنند. مزیت های متعدد کاربرد آن ها، این ساک ها را روز به روز محبوب تر می کند. تنها عامل محدود کننده کاربرد آن ها شاید تنها به قیمت و هزینه این ساک ها مربوط شود.

اما دسته دیگری از کیف های دستی از جنس پلاستیک و الیاف مصنوعی هستند. این دسته از ساک ها نیز تنوع بالایی دارند و کاربرد آن ها مزیت ها و مضراتی را دارد. مزیت اصلی آن ها، استحکام بالای آن ها است و بزرگ ترین مشکل این جنس از ساک دستی ها نیز، جنس پلاستیکی آن است.

گروه تولیدی بگیران یکی از گروه های فعال در زمینه تولید انواع ساک های دستی کاغذی، پارچه ای و پلاستیکی است که تمامی این موارد را با توجه به نوع سفارش و میزان نیاز با بهترین کیفیت و قیمت تولید و عرضه می کند. در ادامه برخی از موارد استفاده این ساک ها را بررسی می کنیم.

کاربرد-ساک-دستی-4

 

کاربرد مهم ساک دستی

از این ساک هاس دستی می توان در زمینه های متفاوت بهره برد، اما شاید اولین کاربرد و استفاده ای که بتوان برای آن در نظر گرفت، موارد استفاده از آن ها در خرید محصولات متفاوت است. این کالا ها را می توان به عنوان یک وسیله کاربردی برای خرید و حمل آن ها از بازار به خانه در نظر گرفت.

هر کدام از این ساک های دستی با توجه به نوع کالایی که خریداری می کنید، مورد استفاده قرار می گیرند. وزن مواد و وسایل، جنس آن ها و مواردی از این دست همگی توسط یکی از انواع کیف های دستی خرید حمل می شوند. اما چرا از این ساک ها برای خرید استفاده می کنیم؟

کاهش مصرف پلاستیک در راستای کمک به محیط زیست

یکی از مهم ترین مواردی که پیش از این نیز به آن اشاره شد، مصرف بالای کیسه های یک بار مصرف پلاستیکی در حین خرید است که مشکلات زیادی را برای محیط زیست به دنبال داشته است. مصرف بالای کیسه های پلاستیکی کم کم به یک بحران زیست محیطی تبدیل شده است.

در نتیجه بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید به تدریج به دنبال جایگزین کردن این کیسه های پلاستیکی هستند که مصرف زیاد آن ها بسیار هزینه بر نیز می باشد. با داشتن کیسه های دستی که می توان چندین بار از آن ها در زمان خرید بهره برد، می توان از مصرف این حجم بالای کیسه یکبار مصرف پلاستیکی خودداری کرد.

کیسه هایی که به عنوان ساک دستی چندبار مصرف در اختیار شما قرار می گیرد نسبت به نمونه های پلاستیکی که نازک و یکبار مصرف هستند محکم تر هستند. همین مشخصه کار شما را بسیار راحت تر می کند و دیگر نگران پاره شدن این ساک های خرید در مسیر بازگشت به خانه نیستید.

در بسیاری از موارد کیسه های پلاستیکی مورد استفاده در برخی از فروشگاه ها، خصوصا فروشگاه های مواد غذایی و تره بار، کیسه هایی بازیافتی بوده یا این که از مواد اولیه نامرغوب تولید شده اند که مناسب حمل مواد غذایی نیستند و بهداشت چندانی ندارند.

از طرفی ممکن است کیسه ها در فروشگاه آلوده شده باشند یا افراد دیگر با دستانی آلوده به آن دست بزنند. با استفاده از کیسه هایی که مخصوص به خود شما است می توانید بهداشت خرید های تان را تامین کنید.

این مساله بهداشتی شاید خصوصا در این روز ها بسیار پر رنگ تر شده و اهمیت پیدا کند. در این روز هایی که جهان از شیوع ویروسی خطرناک رنج می برد و خرید کردن برای مردم جهان به یک معظل تبدیل شده است. کیسه های خرید یکبار مصرف موجود در فروشگاه ها بیش تر از همیشه خطرناک هستند و در معرض آلودگی می باشند.

در نتیجه بسیار ایمن تر است در صورتی که امکان دارد تا جای ممکن از کیسه های شخصی و چند بار مصرف خودتان برای خرید استفاده کنید. خصوصا نمونه های پارچه ای کیسه های خرید که به راحتی می توان آن ها را شست و شو داد و تمیز نگه داشت و مجدد نیز مورد استفاده قرار داد.

کاربرد-ساک-دستی-5

کاربرد ساک های دستی

یکی دیگر از موارد استفاده از این ساک ها برای حمل وسایل و ابزار های مورد نیازتان در محیط کار و خصوصا در مدرسه است. حمل ظروف غذا و وسایل و مواردی که باید هر روز با خودتان تا محل کار یا مدرسه حمل کنید را می توانید به راحتی به کمک این ساک دستی های کاربردی جا به جا کنید.

حتی در بسیار موارد برخی از این کیف های دستی مانند نمونه پارچه ای زیبا و شیکی که مطابق مد روز طراحی شده اند را می توان به عنوان جایگزینی برای کیف های سنگین مدرسه نیز مورد استفاده قرار داد و کتاب ها و مواردی از این دست را به کمک آن ها حمل کرد. خصوصا این که طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی با توجه به سلیقه های متفاوت افراد از این ساک دستی ها موجود است.

همان طور که گفتیم کیف های دستی بسیار متنوع هستند. برخی نمونه های جدید تر  و شیک تر آن این روز ها به عنوان یک ساک برای حمل وسایل شخصی در سفر یا در بیرون از منزل در خیابان و بازار مورد استفاده قرار می گیرد و می توان هر آن چه که مورد نیاز است همچون کیف پول، کلید و مدارک شخصی را در آن قرار داد.

به دلیل سبک تر بودن، راحتی و جا دار بودن این کیف های دستی، بسیار از بانوان ترجیح می دهند برای پیاده روی و در زمان های خرید به جای استفاده از کیف های معمول شان از این ساک های راحتی دستی استفاده کنند. خصوصا که انواع چرمی این ساک دستی ها نیز تولید شده است که علاوه بر راحتی و جاداری، از شیکی و مدرن بودن نیز برخوردار است.

از این ساک دستی های جادار و راحت، مانند نمونه های پلاستیکی و پارچه ای آن می توان به راحتی برای حمل و نقل ملزومات مورد نیاز در سفر های روزانه ساحلی نیز استفاده کرد. انواع زیبا و متناسب با ساحل را می توان برای حمل حوله، لباس، ضد آفتاب، کفش ساحلی و مواردی از این دست مورد استفاده قرار داد.

علاوه بر ساحل، این ساک های با دوام و زیبا و از همه مهم تر جادار برای حمل، نگهداری و جا به جایی وسایل و ملزومات مورد نیاز در باشگاه های ورزشی و استخر ها نیز بسیار مناسب هستند و می توان در این مکان ها نیز از آن ها بهره برد.

در کل برای هر تفریح ساده و روزانه ای مانند پیک نیک های روزانه در طبیعت و پارک ها می توان از این ساک دستی ها برای حمل وسایل تان استفاده کنید. نمونه های جدید و زیبای این ساک را می توانید در سایت بگیران، تولید کننده انواع ساک های دستی مشاهده کنید.

یکی از ساده ترین کاربردهایی که می توان برای این محصولات در نظر گرفت که شاید زیاد در نظر افراد نیاید، استفاده از آن ها به عنوان جایی برای مرتب سازی و جاسازی وسایل در کمد های خانه هاست. بله درست است برای مرتب سازی کمد های تان می توانید از این ساک ها استفاده کنید.

در بسیاری از مواقع انواع رنگ ها و جنس های ساک  دستی ها در خانه ها تلنبار می شوند و شاید بسیاری ندانند که با آن ها چه کار هایی را می توانند انجام دهند. می توانید بسیاری از وسایلی که در کمد های تان سرگردان مانده اند و نمی دانید با آن ها چه کنید را در این ساک ها قرار داده و در کمد تان نگه داری کنید.

به این ترتیب علاوه بر استفاده از این ساک ها و صرفه جویی در آن ها، می توانید به راحتی به همین سادگی کمد خود را نیز مرتب کرده و به وسایل تان نظم دهید.

استفاده به عنوان هدیه تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی این روز ها از ترندهای پر طرفدار بازار و کسب و کار های مختلف است و یکی از کاربردی ترین روش های تبلیغ محصولات و شرکت های متفاوت است. ساک دستی به دلیل ماهیت، مقرون به صرفه بودن و کاربردی بودن آن، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده به عنوان یک کالای تبلیغاتی است.

شرکت ها و فروشگاه های مختلف از این ساک دستی های تبلیغاتی کاربردی استفاده می کنند تا به صورت همیشگی برای خود جایی در ذهن مشتریان شان داشته باشند و در عین حال تبلیغات خود را به صورت مقرون به صرفه انجام دهند.

این موارد و بسیاری از کاربرد های دیگر این ساک دستی ها را به محصولاتی پر طرفدرا تبدیل کرده است. می توانید از تنوع بی نظیری که در صنعت تولید این محصولات است استفاده کرده و نمونه هایی را با توجه به نیاز تان سفارش داده و تهیه کنید. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *